שיקום גריאטרי בבית

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

העלייה בתוחלת החיים מגדילה את הצורך בטיפולי שיקום המתמחים בבעיות הגיל השלישי. שיקום נגיש מציעה שיקום ביתי לבני 60+, הנחשבים לקבוצת גיל בעלת מאפיינים ייחודיים, המצריכה ומחייבת טיפול שיקומי מוכוון לצרכיה. אנשים בגילאים מבוגרים הזקוקים לתהליך שיקומי, נמצאים בקבוצת סיכון למחלות כרוניות, נטייה לנפילות, שברים, חולשה כללית, לרוב, הינם בעלי מערכת חיסונית חלשה יותר, ובגילאי זקנה מתקדמים נוספים לכך, לא פעם, גם ירידה קוגניטיבית והפרעות נפשיות ורגשיות. שיקום גריאטרי הינו תהליך חשוב המתמקד בהשבת המטופלים לפעילות ותפקוד רגילים וכצעד מניעתי מפני הדרדרות למצב סיעודי. הטיפול מקנה איכות חיים ושמחת החיים, עצמאות תפקודית, יכולת התמודדות, חוסן אישי ותחושה של התעצמות וצמיחה רגשית, תוך שמירה על מורל גבוה.

 

למי מיועד הטיפול?

שיקום גריאטרי ביתי מתאים לכל מי שחצה את גיל 60 ועליו לעבור שיקום בעקבות ניתוח, פציעה, מחלה, קטיעה, אירוע לבבי או נוירולוגי. בין אם השיקום הנדרש הינו על רקע אורתופדי, נוירולוגי, או לצורך שיקום קימום בעקבות ירידה תפקודית בכושר ההליכה והעצמאות לאחר אשפוז ממושך או ריתוק למיטה בשל מחלה זיהומית, נשימתית, קרדיאלית או אחרת – שיקום נגיש ערוכה להעניק לך טיפול מקצועי, איכותי והוליסטי על מנת להחזיר לך את עצמאותך, לצמצם את תלותך באחרים ולהשיב לך את יכולת התפקוד שלך ואת שגרת החיים.

יתרונות השיקום הביתי

מניעת מחלות בתי חולים – בגילאים מתקדמים הגוף חשוף יותר למחלות זיהומיות וחיידקי בתי חולים ומתקשה להתמודד איתן. הטיפול הביתי מצמצם את סיכוני החשיפה וההדבקות במחלות אלו והינו בבחינת קו הגנה מניעתי ראשון.

סביבה תומכת – כאשר מדובר בשיקום קשישים בעלי רמות תפקוד חלקיות, יש חשיבות רבה בעירוב גורמי תמיכה כמו בני משפחה או מטפלים זרים (ואחרים). שיקום ביתי מאפשר לתאם את הגעתם של אנשי המקצוע כאשר גורמים אלו נוכחים בבית ומקל את שיתופם בתהליך השיקום, הדרכתם ורתימתם לעזרה.

 

השפעות קוגניטיביות – שהות ארוכה בבית החולים ובמוסדות שיקום עלולה להשפיע על המצב הקוגניטיבי של המטופלים. הם צריכים לחלוק חדר עם מטופלים אחרים, מתקשים להירדם בלילה והמעברים בין המחלקות השונות עלולים ליצור "בלבלת בית חולים" ולפגום במצב הקוגניטיבי.

השירותים שלנו

אנו מעמידים לרשותך מטריה רחבה של אנשי מקצוע המספקים שיקום הוליסטי על כל היבטיו:

אבחון, הערכה ראשונית וקביעת מטרות טיפול ע"י רופא מומחה בשיקום.

איך זה עובד?

את ההפניה לשיקום גריאטרי מקבלים עם מכתב השחרור מבית החולים. עוד לפני כן, יש ליצור קשר עם נציג קופת החולים בבית החולים ולבחון ביחד איתו את האפשרות לשיקום גריאטרי ביתי באמצעות שיקום נגיש.

במידה ותימצא התאמה לשיקום ביתי, נציגת קופת חולים תדאג לטופס 17 ותעדכן אותנו. כבר למחרת השחרור מבית החולים הצוות שלנו ייצור קשר איתך או עם בני משפחתך ויתאם פגישת ייעוץ ראשונה להערכה ולקביעת תוכנית שיקום.

מי מממן את הטיפול?

  • למבוטחי קופות החולים מכבי שירותי בריאות, מאוחדת ולאומית – כיסוי ביטוחי מלא לאחר קבלת אישור מתאים מקופת החולים (טופס 17 מהסניף המטפל או מאחות הקשר והבקרה של הקופה בבית החולים).
  • מבוטחי שירותי בריאות כללית "מושלם"– זכאות להחזר של 94 ₪ לטיפול עד תקרה של 24 טיפולים בשנה.
  • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי – מטופלי "שיקום נגיש" הפונים באמצעות ביטוח פרטי (כדוגמת הראל, מגדל וכו') יזכו להחזרים של עד 70% מעלות השיקום בהתאם לתקרת הביטוח.

 

למה שיקום נגיש?

  • שיקום נגיש מהווה מסגרת רפואית עבור מטופלים הזקוקים לטיפול שיקומי אינטנסיבי, ללא צורך באשפוז. שיקום באמצעותנו משמר את כל היתרונות שבריכוז צוות רב-מקצועי מיומן תחת קורת גג אחת ממש כמו בבית החולים, תוך צמצום החשיפה לזיהומים.
  • שיקום נגיש בבית מונע מצבי בלבול והידרדרות תפקודית כתוצאה מאשפוז בסביבה בלתי מוכרת, ולעיתים גם מנוכרת.
  • שיקום נגיש מספקת ליווי רפואי ומענה אנושי 24 שעות ביממה.
  • שיקום נגיש מעסיקה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שלכולם ניסיון בתחום השיקום. אנו בונים עבורך תוכנית טיפול מותאמת אישית, תוך שמירה על כבוד האדם והתחשבות בצרכיך ובצרכי בני משפחתך.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים